Návod

Vyhledávání

Knihovní katalog nabízí možnost vyhledávání v abecedních rejstřících nebo pokročilé vyhledávání podle zvolených kritérií. Prostřednictvím pole Hledat, které se nachází v horním rohu obrazovky, lze navíc fulltextově libovolně vyhledávat v textech všech záznamů katalogu.

A. VYHLEDÁVÁNÍ DOKUMENTŮ V ABECEDNÍCH REJSTŘÍCÍCH

Otevře se vyhledávací tabulka, která umožňuje vyhledávat abecedně podle zadaných kritérií, a to buď podle autora, klíčových slov a názvu, nebo podle typu dokumentu (monografie, periodika, časopisecké články a speciální dokumenty). Tento způsob vyhledávání je výhodný, zejména pokud hledáme konkrétní titul či konkrétního autora. Přehled usnadní vyhledání nabízených možností v abecedním a tematickém přehledu autorit. Pro vyhledávání lze zadat buď první písmeno hledaného výrazu, nebo vepsat více počátečních písmen do pole Jdi na.

Po zadání vyhledávacího kritéria  se zobrazí výsledek vyhledávání s udaným počtem vyhledaných záznamů. Pokud je počet záznamů menší než deset, zobrazí se ikona , při větším počtu záznamů ikona .

Po kliknutí na ikonu se buď zobrazí jednotlivé záznamy (u menšího počtu), nebo soupis záznamů, které je nutné postupně rozbalit.

Ze záznamů jednotlivých titulů periodik případně jednotlivých článků je možné kliknutím na ikonu prohlížet bibliografické záznamy všech záznamů daného titulu zpracovaných oddělením knihovnicko-informačních služeb.